Masaj Salonu Isparta

İnsan vücudu rahatlamak için kimi zaman bazı tıbbi yöntemlere ihtiyaç duyabilir. Bu tıbbi yöntemlerden bir tanesi ise dokunma tedavisidir. Dokunma tedavisi sayesinde insan vücudu tabiri caizse ilk günkü haline döner ve ruhen adeta yeniden doğmuş gibi hisseder. Bunun sebebi; dokunuşların vücuttaki hassas bölgelere temas ederek hormonal sistemi düzenlemesi, kasları gevşeterek rahatlatması ve vücuttaki sistemlerden pek çoğunu düzenlemesidir. Düzenlenen sistemlerden bir tanesi de lenf sistemidir. Şöyle ki, bu sisteme ait olan lenf bezleri bedende çeşitli uzuvlarda bulunur.

Boyun ve koltuk altları bunlara örnektir. Masaj sırasında dokunuşlar vasıtası ile bu bezlere uygulanan basınç sayesinde sistem sil baştan kurulmuş olur ve asli görevi olan iç organlar ile vücudu temizleyerek atık maddelerden arındırma görevini çok daha verimli şekilde yerine getirebilir. Hal böyle olunca da bağışıklık sistemi ciddi oranda güç kazanarak insanı hastalık ve benzeri durumlardan korur. Şüphesiz dokunma tedavisi sadece lenf sistemini düzenlemekle yetinmez. İskelet ve kas sistemi de bu tedavinin alanına girer.

Eklem ağrıları, romatizmal hadiselerden kaynaklanan ağrılar, kas iltihaplanmaları ve ister spor sonrası ister gündelik yorgunluktan dolayı ortaya çıkmış olan kas ağrıları bu dokunuşlar ile büyük ölçüde giderilmiş olur. Nihayetinde bu dokunuşlar dolaşım sistemine de etki eder. Dolaşım sisteminde damarların optimum genişliğe gelmesi ve kan dolaşım hızının artması en bariz etkileri arasındadır.

escort erdemli

Yorum Yap